Historikk

23 oktober 2016

RANKINGMESTER 2016

Hans Larsen

RANKINGMESTER – HISTORISKE VINNERE

2016 (61) 

Hans Larsen 

Ranking 2016 

2015 (91) 

Hans Larsen 

Ranking 2015 

2014 (83) 

Anders Haga 

Ranking 2014 

2013 (84)

Magne Haga

Ranking2013

2012 (78)

Anders Haga

Ranking 2012

2011 (100)

Vetle Christiansen

Ranking 2011

2010 (115)

Magne Haga

PDF

2009 (97)

Eskil Kinneberg

PDF

2008 (111)

Magne Haga

PDF

2007 (113)

Håvard Haga

PDF

2006 (127)

Eskil Kinneberg

PDF

 

ADELSKALENDER

RAUMAR TOPP 30

Basert på klubbrankingen får man hvert år en poengsum som er antall unike løpere det aktuelle året pluss en minus sin egen plassering. Det er dermed flere poeng å hente hvis mange forskjellige løpere deltar i løpet av sesongen.

Gjelder f.o.m. 2006 – oppdatert etter 2015

  1. Vetle Christiansen 927
  2. Magne Haga 921
  3. Eirik Rustad 911
  4. Håvard Haga 851
  5. Anne Grethe Rustad 825
  6. Ingrid Eide Rapp 767
  7. Tiril Ruud Bråten 758
  8. Ståle Sønsterudbråten 754
  9. Lene Kinneberg 728
  10. Morten Vilbo Sørum 695
  11. Anne-Grete Austad 691
  12. Karoline Sønsterudbråten 674
  13. Amund Hoel 672
  14. Anders Haga 667
  15. Helge Monsrud 667
  16. Line Maria Haugen Melby 655
  17. Sondre Ruud Bråten 652
  18. Eirik Kamstrup Hovind 631
  19. Trygve Tømta 623
  20. Jan Sveen 612
  21. Terje Bråten 612
  22. Eskil Kinneberg 606
  23. Heidi Østli 583
  24. Vilde Kinneberg 575
  25. Oda Wennemo 572
  26. Vetle Ruud Bråten 560
  27. Hans Larsen 556
  28. Simen Rustad 551
  29. Johan Hoel 547
  30. Inger Døhlen 537

 

TIDLIGERE PREMIEVINNERE

I perioden 2006-2013 ble det også delt ut premier i underkategorier av løpere. Fra og med 2014 blir kun personen på 1.plass premiert, da uavhengig av kjønn, alder og ferdighetsnivå.

2012Rankingmester: Anders Haga
Rekrutt jente: Hanne Eide Rapp
Rekrutt gutt: Håkon K.Framnes
Jente: Karoline Sønsterudbråten
Gutt: Anders Haga
Junior/senior: Håvard Haga
Veteran: Helge Monsrud 
2013 Rankingmester: Magne Haga
Rekrutt jente: Kristine Eide Rapp
Rekrutt gutt: Øistein Fagerli Næss
D Ungdom: Tiril Ruud Bråten
H Ungdom: Amund Hoel
Junior/senior: Magne Haga
Veteran: Marit S.Berger
2010
Rankingmester: Magne Haga
Rekrutt jente: Synne Rapp
Rekrutt gutt: Anders Haga
Jente: Karoline Sønsterudbråten
Gutt: Magne Haga
Junior/senior: Eskil Kinneberg
Veteran: Helge Monsrud
2011
Rankingmester: Vetle Christiansen
Rekrutt jente: Mathilde Sønsterudbråten
Rekrutt gutt: Eivind Haga Dalberg
Jente: Karoline Sønsterudbråten
Gutt: Vetle Christiansen
Junior/senior: Magne Haga
Veteran: Lene Kinneberg
2008
Rankingmester: Magne Haga
Rekrutt jente: Karoline Sønsterudbråten
Rekrutt gutt: Petter Fagerhaug
Jente: Line Maria Haugen Melby
Gutt: Magne Haga
Junior/senior: Eirik Kamstrup Hovind
Veteran: Anne Grethe Rustad
2009
Rankingmester: Eskil Kinneberg
Rekrutt jente: Tiril Ruud Bråten
Rekrutt gutt: Amund Hoel
Jente: Line Maria Haugen Melby
Gutt: Håvard Haga
Junior/senior: Eskil Kinneberg
Veteran: Anne Berit Moe
2006
Rankingmester: Eskil Kinneberg
Rekrutt jente: Line Maria Haugen Melby
Rekrutt gutt: Magne Haga
Jente: Sina Sandholt
Gutt: Eskil Kinneberg
Junior/senior: Eirik Rustad
Veteran: Helge Monsrud
2007
Rankingmester: Håvard Haga
Rekrutt jente: Mari Vegheim
Rekrutt gutt: Vetle Christiansen
Jente: Ragnhild Haga
Gutt: Håvard Haga
Junior/senior: Eirik Kamstrup Hovind
Veteran: Anne Grethe Rustad